150 hostů z 8mi zemí, 3 jazyky, 20 let práce a tři dny oslav – tak vypadaly narozeniny firmy Orlimex v Robinson Club na břehu vodní nádrže Zaslawskaye. Exkurze, aktivity, běloruská kultura, komfortní Relax, výborné jídlo a nezapomenutelné vzpomínky – čtěte dál a zjistěte, jaké to všechno bylo.

Vítejte v Bělorusku

Spolupracovníci, přátelé i partneři se 25. srpna sjížděli z Česka, Německa, Anglie, Itálie, Egypta a dalších zemí za oslavu firemního výročí. Všechny hosty jsme přivítali zcela radostnou běloruskou pohostinností, nabídli jim národní jídla v restauraci Grai, ukázali jedny z hlavních památek v Bělorusku – zámky Nesvizh a Mir, pro žádoucí jsme zorganizovali i exkurzi na závodě překližky u našich partnerů v Borisově.

První večer jsme oslavovali v doprovodu zábavných aktivit v národním stylu na území Robinson Club: hostesky v běloruských krojích, odpovídající dárečky i národní muzika. Každý host dostal přímo na vchodu pas Orlimexu, do kterého si mohl v každé zóně aktivit vydělat nové „vízum“. Pokud pak účastník dostal všechna víza, mohl se účastnit v loterii a vyhrát cenu: firemní odznáček či běloruské národní kroje.

Dobře strávit čas mohl člověk třeba ve velké zóně s dřevěnými řemeslníky. Tady jste si mohli vytvořit a následně upravit figurky ze dřeva, vyzkoušet si „string-art“, zameditovat si, postavit pyramidy na základě všech různých pravidel umění balance nebo si zahrát s obrovskou věží jenga.

Pro ty, kterým jsou hry blízké, jsme připravili uliční šachy, ale i divoký a srandovní hlavový fotbal. Každou takovou zónu „hlídal“ osobní manažer, který všem radil a pomáhal a následně vystavoval nové víza do pasu.

Abychom na oslavu jen tak nezapomněli, sestavili jsme i překližko-březový Orlimex fotokoutek, dále i budku na momentky a platformu na selfie-video. Celý večer také pracovali fotografové a operátoři a obsluha v národních krojích směle zlepšovala náladu účastníkům a přidávala šťávu fotkám.

Viktoria Mameshko: „Atmosféra byla neuvěřitelně příjemná, pohodlná a zářivá! Naprosto skvělý pocit oslavy společně s přátelstvím. Aktivní hry na vzduchu, bílé pozlátko během tance u gala koncertu smazalo všechny povinnosti, věky i statusy – všichni si to užívali společně! Bylo naprosto nečekané, že hned první den byl tak akční a různorodý, opravdu na svých zaměstnancích ničím nešetřili.“

Pokud jste chtěli jen „chillovat“ s výhledem na vodní nádrž Zaslawskaye a jachty, tak jste měli i takovou možnost. Na trávníku si mohli hosté odpočinout na bean boxech, zatímco je číšníci obsluhovali šampaňským a občerstvením od šéfkuchařů a barmani míchali koktejly v retro autobusu.

Večer pak všechny ještě více sjednotily divoké tance, zábavné soutěže i sentimentální moment, kdy se do nebe vypustily stovky lampionů.

Černo-bílý dress code a březový dort

Druhý den začal již s vážnějšími podtóny. Na hosty čekal ozdobená bílá hala se stylovými březovými dekoracemi a fotokoutky. Celým sálem se rozléhala příjemná

atmosféra a milé konverzace. Byl naservírován březový dort a zvednuty číše v čest výročí.

Pro slavnostní atmosféru jsme si pozvali Běloruský státní akademický vyznamenaný choreografický soubor „Khoroshki“, muzikanty ze skupiny „Květ Aloe“, iluzionistu Arsena Melkonjana, saxofonisty, DJe, tanečníky i barmany, virtuózní barman-show, fantastické papírové show, dechberoucí ohnivé show…

Hosty pomocí třech jazyků sjednocovali tři úžasní moderátoři: Sergej Lapkovskij, Aleksej Kolva a Darija Kasach.

Kolektiv Orlimexu tak znovu dokázal, že neumíme jen tvrdě pracovat, ale i společně odpočívat. Tak povedená oslava by se samozřejmě nemohla konat bez úžasného týmu Orlimexu – lidí, kteří milují to, co dělají a nebojí se výzev.

Neuvěřitelná oslava, která mi zůstane navždy v paměti. Připravený program, celková organizace a samozřejmě i nálada byli nepřekonatelné. Bylo neuvěřitelné zajímavé a fascinující poznat Bělorusko spolu s jeho moderním hlavním městem a kolegy z různých oddělení.

Dietmar Hammes